Informace o produktuUniverzální mast pro nejčastější kožní problémy – od bodnutí hmyzem a škrábanců až po kousnutí a jiné rány menšího rozsahu.Abilar VET obsahuje 10 % pryskyřice smrku ztepilého (Picea abies) sbírané ve finském Laponsku a čištěné za studena. Pozitivní vliv pryskyřice na hojení a přispění ke snížení mik... viac
Bežná cena: 18.71 EUR (-12%)
13.72 EUR bez DPH
Na sklade
16.46 EUR
ks
Vyberte si zvýhodnené balenie
Množstevné zľavy
Popis a parametre
Diskusia

Abilar VET pryskyřičná mast 30ml

Informace o produktu

Univerzální mast pro nejčastější kožní problémy – od bodnutí hmyzem a škrábanců až po kousnutí a jiné rány menšího rozsahu.

Abilar VET obsahuje 10 % pryskyřice smrku ztepilého (Picea abies) sbírané ve finském Laponsku a čištěné za studena. Pozitivní vliv pryskyřice na hojení a přispění ke snížení mikrobiální zátěže byl popsán ve vícero studiích publikovaných v renomovaných vědeckých časopisech (https://www.repolar.com/research-and-development/).

Obsažené látky zklidňují svědění a podráždění vzniklé v důsledku kožních lézí a přispívají k rychlejšímu hojení ran.

Abilar VET zanechává na kůži ochranný film, který se snadno nerozpouští ani ve vlhkých podmínkách (tlapky, drápy). Pryskyřičná hořká příchuť masti snižuje snahu zvířete ránu olizovat.

Neštípe.

 

Složení

petrolatum, paraffinum liquidum, Norway spruce (Picea abies) resin, alcohol denat., cera microcristallina, sorbitan oleate, cera alba, hydrogenated castor oil, stearic acid

 

Dávkování

Návod k použití:

Ošetření postiženého místa by mělo být prováděno každé 1-3 dny nebo podle potřeby. Postižené místo je třeba vyčistit a osušit, přidat mast Abilar VET a v případě potřeby na ni přiložit nový suchý obvaz.

1) suchá, drsná a podrážděná pokožka: naneste na pokožku tenkou vrstvu masti

2) povrchové rány: naneste tenkou vrstvu masti a ponechte postižené místo, pokud možno bez obvazu. V případě potřeby lze přiložit prodyšný obvaz, aby se zabránilo vzniku skvrn.

Vzhledem k čisticím vlastnostem pryskyřice se může zpočátku zdát, že se poranění zvětšují, což je běžný efekt, který hojení nezpomaluje.

Pokuste se zabránit olizování postiženého místa zvířetem, protože jeho sliny zpomalují hojení. V případě potřeby použijte ochranný límec.

V používání masti Abilar VET je třeba pokračovat, dokud se kožní léze nebo rána nezahojí. Doba potřebná k ošetření postižených míst se může pohybovat od několika dnů až po několik týdnů v závislosti například na hloubce rány. V případě závažnějších lézí je vhodné vyhledat odborné ošetření u veterinárního lékaře.

Pokud nedochází ke zlepšení zdravotního stavu nebo se zdravotní stav zhorší, kontaktujte svého veterinárního lékaře. Přípravek není náhradou veterinární péče a léčiv doporučených veterinárním lékařem.

 

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Nepoužívejte u zvířat, která jsou přecitlivělá na pryskyřici nebo na některou z dalších složek.

Pokud jste přecitlivělí na pryskyřici nebo na některou z dalších složek masti, používejte při aplikaci přípravku na zvíře ochranné rukavice.

 

Ochranná lhůta

Nepoužívat u koní, jejichž maso je určeno pro lidskou spotřebu.

 

Skladování

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Pouze pro zvířata. Pouze k zevnímu použití.

Uchovávejte těsně uzavřené na místě chráněném před přímým slunečním zářením při teplotě 15-30° C. Chraňte přípravek před mrazem. Po prvním otevření spotřebujte

do 12 měsíců.

 

Táto položka nebola doposiaľ diskutovaná. Ak chcete byť prvý, kliknite na tlačidlo Přidat příspěvek

Abilar VET pryskyřičná mast 30ml

Email, na ktorý Vám príde odpoveď
Zadajte kontaktný telefón
Vaše prianie, aspoň 3 znakov
Sledovanie produktu
Zadajte podmienky a e-mail, na ktorý chcete poslať správu, keď sú tieto podmienky splnené
EUR
Naposledy navštívené
EUR
HUF