ENERGY´S Standard granule 25 kg

Najpredávanejšie a najobľúbenešie krmivo z našej rady Energys. Vhodné je pre kone v strednej a vyššej záťaži, pre pracovné chladnokrvné kone, pre kone využívané vo vozatajstve , pre žrebné kobyly v poslednej tretine žrebnosti a prvej tretine laktácie, pre kone v zlej telesnej kondícii. ... viac
12.1 EUR bez DPH
Na sklade
14.52 EUR
ks
Vyberte si zvýhodnené balenie
Množstevné zľavy
Popis a parametre
Diskusia

ENERGY´S Standard granule 25 kg

Doplnková kŕmna zmes s vysokým podielom melasy.

 

Najpredávanejšie a najobľúbenešie krmivo z našej rady Energys. Vhodné je pre kone v strednej a vyššej záťaži, pre pracovné chladnokrvné kone, pre kone využívané vo vozatajstve , pre žrebné kobyly v poslednej tretine žrebnosti a prvej tretine laktácie, pre kone v zlej telesnej kondícii.

 

Unikátnym spôsobom nastriekaná melasa je v tejto zmesi výrazným a jediným zdrojom energie.

 

Zloženie: rozmliaždené obilniny, pšeničné otruby, melasa, sušené krmoviny, minerálne látky a vitamíny.

 

Melasové krmivo je tradičné a veľmi vhodné krmivo pre ťažné kone alebo pre športové kone v strednej záťaži. Vhodné je taktiež pre kobyly v poslednej tretine žrebnosti a v prvých mesiacoch laktácie. Obsahuje vysoký podiel cukrov, ktoré slúžia ako pohotový zdroj energie zaisťujúci rýchlu regeneráciu vyčerpaného organizmu. Melasa zároveň zvyšuje chuť tohto krmiva a kone ho veľmi ochotne a radi prijímajú. Krmivo obsahuje premix vitamínov a stopových prvkov, část zinku (Zn) a selénu (Se) je dodaná v dobre využiteľnej organickej forme.

 

Tak ako všetky jednoduché cukry poslúži predovšetkým pri strednej záťaži u teplokrvných koní, u chladnokrvníkov postačí vo väčšom množstve na celkom slušný výkon. U flegmatickejších koní posilní iskru a kmih pri práci, u parkúrových dodá rýchlo obnoviteľnú energiu pre impulznú záťaž pri skokovej gymnastike.

 

Energia z cukru však nepokryje u flegmatickejších športových koní pravidelnú trvalú sezónnu záťaž (napr. parkúry a drezúry na úrovni od stupňa „S“). Pokiaľ je Váš kôň horšie jazditeľný, ohnivejší, vzrušivejší, „vysoko v krvi“, či plnokrvník jazdený klasicky v jazdiarni (alebo hobby), skrátka „dopredu“, začínajte kŕmiť granulami ENERGYS STANDARD veľmi pomaly a postupne.

 

Pokiaľ by sa Vám zdalo, že sa nežiadúca roztržitosť či nervozita zvyšuje, spomaľte pridávánie granúl, alebo pomaly dokŕmte vrece a prejdite na RELAX (pri väčšej záťaži kombinujte s granulami ENERGYS EXTRA). U senzitívnejších koní se môže stať, že energia z jednoduchých cukrov umocní ich ohnivý charakter. Pokiaľ si však prajete tieto vlastnosti u koňa umocniť (rychlostné westernové disciplíny, dlhšie cvalové vychádzky, a pod.) vrele doporučujeme kŕmiť granulami ENERGYS STANDARD.

 

Dávkovanie: ku granuliam ENERGYS STANDARD je možné pridávať jačmeň alebo ovos podľa Vašich možností.

 

U žrebných kobýl kŕmte aspoň do polovice žrebnosti granulami ENERGYS RELAX a potom veľmi pomaly a postupne (pretože sú viac náchylné na koliku) prejdite na ENERGYS STANDARD (3 kg granúl / koňa / deň). Na začiatku laktácie môžete postupne dávku zvýšiť až na 4 kg – podľa kondície a mliečnosti kobyly. Dobré je tiež týždeň pred a po ožrebení robiť kobyle klasickú zmes (mash - pšeničné otruby 0,5 kg, ľanové semeno 0,1kg, soľ 0,06 kg, ovos 3 kg, zaliať 2,5l horúcej vody) a dávku granulí v tomto období nepatrne znížiť. Dajte pritom pozor, aby kobyly príliš nepriberali, pokiaľ áno, dávku granúl znížte o jednu tretinu.

 

Pre pracovné chladnokrvné kone môže denná dávka pri plnom výkone dosahovať po návyku až 6 kg granúl na koňa a deň. Granule ENERGYS STANDARD sú vynikajúce aj pre prieberčivé kone pre svoju nasladlú chuť.

 

Väčšinou ich bez problémov prijímajú aj veľmi prieberčivé kone.

Krmivo pre kone
Žrebné a laktajúce
Krmivo pre kone
V strednej záťaži
Krmivo pre kone
Vo vysokej záťaži

Táto položka nebola doposiaľ diskutovaná. Ak chcete byť prvý, kliknite na tlačidlo Přidat příspěvek

9 z 10 chlpáčikov odporúča ↓

ENERGY´S Standard granule 25 kg

Zadajte prosím svoje meno
Email, na ktorý Vám príde odpoveď
Zadajte kontaktný telefón
Vaše prianie, aspoň 3 znakov
' '
Opíšte kód z obrázku tak, ako ho vidíte
Stráženie produktu
EUR
Naposledy navštívené
AF Distribution s.r.o.
Karpatské námestie 10A
83106 Bratislava Rača
Slovenská republika
IČO: 52010180
IČ DPH (DIČ): 2120864328