ENERGY´S Relax granule 25 kg

Naša najlacnejšia a veľmi obľúbená kŕmna zmes pre kone v kľude, v nízkej záťaži, pre rekonvalescentov, kobyly v prvých dvoch tretinách žrebnosti, pre turistické jazdiarne, pre školné a prevádzkové kone v jazdeckých oddieloch. Táto kŕmna zmes sa veľmi osvedčila ako náhrada za ovos u horšie jazditeťných koní, ktoré na kŕmenie ovsom reagujú horšou jazditeľnosťou, alebo nekľudom a nervozitou. Táto zmes je skôr „light“ pokiaľ hodnotíme energetickú hodnotu zmesi, ale má dostatočne vyrovnaný obsah ostatných zložiek pre udržanie koňa v optimálnej kondícii. ... viac
11.96 EUR bez DPH
Na sklade
14.35 EUR
ks
Vyberte si zvýhodnené balenie
Množstevné zľavy
Popis a parametre
Diskusia

ENERGY´S Relax granule 25 kg

Doplnková kŕmna zmes pre kone v kľude.

 

Naša najlacnejšia a veľmi obľúbená kŕmna zmes pre kone v kľude, v nízkej záťaži, pre rekonvalescentov, kobyly v prvých dvoch tretinách žrebnosti, pre turistické jazdiarne, pre školné a prevádzkové kone v jazdeckých oddieloch. Táto kŕmna zmes sa veľmi osvedčila ako náhrada za ovos u horšie jazditeťných koní, ktoré na kŕmenie ovsom reagujú horšou jazditeľnosťou, alebo nekľudom a nervozitou. Táto zmes je skôr „light“ pokiaľ hodnotíme energetickú hodnotu zmesi, ale má dostatočne vyrovnaný obsah ostatných zložiek pre udržanie koňa v optimálnej kondícii.

 

Zloženie: obilniny, pšeničné otruby, cukrovarské rezky, minerálne látky, vitamíny.

 

Zmes je zostavená ako doplnok ku kŕmnej dávke koní bez väčšej fyzickej záťaže. Melasa (malé množstvo) slúži v tomto krmive len na dochutenie a ako pojivo pre výrobu kvalitných granulí. Zmes je možné použiť k čiastočnej, alebo aj úplnej náhrade ovsa. V porovnaní s ovsom zmes lepšie vybalancuje pomer medzi vápnikom a fosforom, a zároveň dodá zvýšené množstvo solí, vitamínov a mikroprvkov (zinok, meď, selén, jód a kobalt). Zloženie zmesi kone upokojí (vhodné pre turistické jazdiarne, hobby kone a podobne). V kombinácii so senom zaistíte koňom dostatok vlákniny a nízký obsah dusíkatých látok, pri obmedze-nom obsahu škrobu. Krmivo obsahuje premix vitamínov a stopových prvkov, časť zinku (Zn) a selénu (Se) je dodaná v dobre využiteľnej organickej forme.

 

Zmes obsahuje len menšie množstvo melasy a to skôr na zlepšenie chuti kŕmnej dávky a spevnenie granulí. V tejto zmesi nie je melasa zdrojom energie. Granule ENERGYS RELAX sa hodia pre plnokrvné kone (arabské alebo anglické plnokrvníky), po ktorých požadujeme prácu v kľudnejšom tempe, alebo len hobby záťaž. V týchto prípadoch môžeme ešte kŕmenie granulami doplniť pridaním jačmeňa a vynechaním ovsa z kŕmnej dávky.

 

Uvedená kŕmna dávka eliminuje nekľud a nesústredenosť koňa na najnižšiu možnú hranicu a odpovedá záťaži požadovanej na turistických jazdiarňach, kde kôň pri vychádzkach pracuje v pomalejšom chode dlhší čas.

 

Dávkovanie:

Optimálna dávka granulí ENERGYS RELAX je 3 – 6 litrov na koňa a deň, čo sú v prepočte 2 – 4 kg zmesi rozdelené do viacerých dávok. Pokiaľ pridávate v priebehu dňa primeranú dávku obilia, aspoň 2 kg (u šrotovaných obiľovín sa určuje objemová hmotnosť len velmi ťažko) – využijete túto ďalšiu kŕmnu dávku ako zdroj vlákniny na fyzické dosýtenie koní. Jačmeň nezabudnite rozmliaždiť, zošrotovať či povariť, neskrmujte ho celý. Ovos u mladých koní (až do úplnej výmeny chrupu) je treba taktiež rozmliaždiť alebo zošrotovať. Kukuricu povarte alebo rozmliaždite nahrubo (nie na „púder“).

 

Balenie: 25 kg vrece

Krmivo pre kone
V nízkej záťaži

Táto položka nebola doposiaľ diskutovaná. Ak chcete byť prvý, kliknite na tlačidlo Přidat příspěvek

9 z 10 chlpáčikov odporúča ↓

ENERGY´S Relax granule 25 kg

Zadajte prosím svoje meno
Email, na ktorý Vám príde odpoveď
Zadajte kontaktný telefón
Vaše prianie, aspoň 3 znakov
Stráženie produktu
EUR
Naposledy navštívené
AF Distribution s.r.o.
Karpatské námestie 10A
83106 Bratislava Rača
Slovenská republika
IČO: 52010180
IČ DPH (DIČ): SK2120864328
Czech
cz
Slovak
sk
EUR
CZK