Energy's Nature Mineral 25 kg

Doplnkové minerálne krmivo s vysokým obsahom nevyhnutných minerálov a vitamínov pre kone všetkých kategórií. Je doplnkové minerálne krmivo, ktoré slúži k doplneniu stopových prvkov do kŕmnej dávky koní. Pokiaľ kŕmite svojho koňa iba obiľovinami, (jadrom), alebo sa len pasie, je ENERGYS MINERAL vhodným doplnkom potrebných látok ako sú minerály a vitamíny. ... viac
29.73 EUR bez DPH
Na objednávku
35.68 EUR
ks
Vyberte si zvýhodnené balenie
Množstevné zľavy
Popis a parametre
Diskusia

Energy's Nature Mineral 25 kg

Doplnkové minerálne krmivo s vysokým obsahom nevyhnutných minerálov a vitamínov pre kone všetkých kategórií.

 

Je doplnkové minerálne krmivo, ktoré slúži k doplneniu stopových prvkov do kŕmnej dávky koní. Pokiaľ kŕmite svojho koňa iba obiľovinami, (jadrom), alebo sa len pasie, je ENERGYS MINERAL vhodným doplnkom potrebných látok ako sú minerály a vitamíny.

 

Zloženie: pšenica, kŕmny vápenec, monocalciumfosfát, oxid horečnatý, kŕmna soľ, FeSO4 , CuSO4 , organický Zn, seleničitan sodný, premix vitamínov, biotín.

 

Krmivo obsahuje optimálnu dávku minerálnych látok a vitamínov pre kone do individuálnej kŕmnej dávky alebo k pastve. Je zdrojom všetkých potrebných doplnkových látok v dávke: 100 g / koňa / deň. Pre menšie plemená (pony, hucúľ, hafling, a pod.) a žriebätá po odstave 60-80 g / koňa / deň. Pre žrebné a dojčiace kobyly 150 - 180 g / koňa / deň. Pre kone vo vyššej športovej záťaži 120 - 150 g / koňa / deň.

 

Túto minerálno – vitamínovú zmes je potrebné pridávať do bežnej kŕmnej dennej dávky jadrového krmiva (šrot, ovos), poprípade do máčaných obilných šrotov alebo pšeničných otrúb. Pridaním zaistíte rovnomerné premiešanie spolu s kŕmnou dávkou a zároveň obmedzíte straty hodnotných živín rozprachom.

 

Dávkuje sa v malých množstvách (okolo 100 g) na koňa a deň, krmivo je dobré zamiešať do šrotovaných (máčaných) obilnín, alebo otrúb na večerné kŕmenie. Nie je dobré ho prelievať teplou vodou alebo zapariť, pretože aj keď je väčšina látok ošetrená tak, aby pri granulácii nestrácali svoju výživnú hodnotu, vysoká teplota a voda by mohli ich ochranné obaly narušiť a znehodnotiť kvalitu výrobku. ENERGYS MINERAL sa môže pridávať ku granuliam, pokiaľ je Váš kôň alebo pony na nižšej než doporučenej dávke granulí, alebo má z akýchkoľvek dôvodov (žrebnosť, rekonvalescencia, zvýšená záťaž, u žrebcov pripúšťacie obdobie, a pod.) zvýšené požiadavky na dotáciu stopových prvkov a tiež pokiaľ nekŕmite len obilným šrotom, otrubami a podobne.

 

Pokiaľ kŕmite granulami Energys aspoň 2 kg (t. j. 3 litre) na deň a dospelého koňa v strednej záťaži, je dávka potrebných látok už obsiahnutá v granuliach a teda nemusíte ENERGYS MINERAL viac do dávky pridávať.

 

ENERGYS MINERAL je veľmi vhodné krmivo pre poníky, hucule , haflingy a ďalšie menšie plemená koní, ktoré sú väčšinou náchylnejšie k schváteniu kopýt, preto sa im nemôže dať vzhľadom k metabolickej veľkosti tela plná doporučená dávka jadrového krmiva (alebo granúl).

 

ENERGYS MINERAL se vyrába v 25 kg a 10 kg vreciach. Po ich otvorení doporučujeme obsah presypať do uzatvoreného suda alebo iného uzatvárateľného obalu, aby obsah nenavlhol.

Krmivo pre kone
V nízkej záťaži
Krmivo pre kone
V strednej záťaži
Krmivo pre kone
Vo vysokej záťaži

Táto položka nebola doposiaľ diskutovaná. Ak chcete byť prvý, kliknite na tlačidlo Přidat příspěvek

9 z 10 chlpáčikov odporúča ↓

Energy's Nature Mineral 25 kg

Zadajte prosím svoje meno
Email, na ktorý Vám príde odpoveď
Zadajte kontaktný telefón
Vaše prianie, aspoň 3 znakov
Stráženie produktu
EUR
Naposledy navštívené
AF Distribution s.r.o.
Karpatské námestie 10A
83106 Bratislava Rača
Slovenská republika
IČO: 52010180
IČ DPH (DIČ): SK2120864328
Czech
cz
Slovak
sk
EUR
CZK